17.01.2019.
Warsztaty kulinarne z Top Chef'em

TOP CHEF – Mariusz Łapanowski zadbał o zdrowe nawyki żywieniowe uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 26

Mariusz Łapanowski pojawił się z kamerą w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Miedzianej 8. Prowadzący kulinarne reality-show Polsatu „Top Chef” poprzez modyfikację szkolnego menu chce zmienić nawyki żywieniowe dzieci oraz przekonać rodziców, że warto zdrowo odżywiać swoje pociechy.

Od kilku lat Mariusz Łapanowski prowadzi Fundację Szkoła na widelcu, której celem jest poprawa jakości odżywiania dzieci w szkołach oraz kształcenie rodziców, nauczycieli oraz personelu kuchennego.

W trakcie dwudniowego pobytu w szkole TOP CHEF przeprowadził warsztaty kulinarne z dziećmi, ugotował dla nich obiad według nowego menu, ustalonego wspólnie z dietetykami.

Rozmawiał z rodzicami o żywieniu dzieci, a z dyrekcją szkoły, nauczycielami i paniami z kuchni, o problemach, z jakimi się najczęściej spotykają ( np. niechęć dzieci do spożywania kolorowych potraw z warzyw itp.) .Cieszymy się, że rewolucja kulinarna zawitała do szkoły przy Miedzianej i przyniesie wszystkim członkom społeczności wymierne efekty w postaci zdrowego i racjonalnego odżywiania.

Pan Łapanowski zaproponował naszym uczniom na obiad zupę dyniową i zapiekankę ziemniaczaną z dorszem