17.01.2019.
Warsztaty- pierwsze drukarnie i stare księgi
19 listopada uczniowie ze świetlicy z grupy IV uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN pt. Marzenie o bibliotece. Pierwsze drukarnie i stare księgi.

Uczniowie zwiedzili wystawę stałą, gdzie poznali historie ksiąg z dawnych czasów, które były rzadkością i wielkim bogactwem. Zobaczyli, jak działała prasa drukarska w XVI wieku i samodzielnie wykonali odbitki okładek książek z epoki. Podczas warsztatów zapoznali się z komiksem o Dawidzie Darszanie – żydowskim uczonym z Krakowa, który zgromadził ponad 400 ksiąg i marzył o tym, by wszyscy Żydzi mogli korzystać z bibliotek. Na koniec wykonali projekty ozdobnego inicjału, ucząc się kaligrafii i podstaw liternictwa.