23.10.2018.
26 rocznica ustanowienia Konwencji o Prawach Dziecka

Uroczyste obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka odbyły się w naszej szkole 27 listopada. Dzień ten, ustanowiony został na pamiątkę kolejnej rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Uczniowie uczcili 26 rocznicę Konwencji udziałem w apelu, podczas którego poznali wybrane artykuły dokumentu oraz mogli obejrzeć przedstawienie, przygotowane pod kierunkiem pedagoga p. Ireny Pych i psychologa szkolnego p. Małgorzaty Prus, pt. „Prawa Dziecka”. Doskonale zaprezentowali się uczniowie klas 4a, 5a, 5c, 6a i 6c. O stronę muzyczną przedstawienia zadbała p. Justyna Uchrońska. Victor Hakem z kl. 6b brawurowo zaśpiewał piosenkę zespołu „(Mała) Orkiestra Dni Naszych” – „Prawa Dziecka”.

Wierzymy, że świadomość własnych praw, ale także obowiązków, przyczyni się do spokojnego, radosnego i bezpiecznego przeżywania dzieciństwa przez naszych uczniów.

Szczególne podziękowania za pomoc podczas przygotowania apelu należą się p. Justynie Uchrońskiej, p. Iwonie Cichockiej oraz p. Rafałowi Tyburskiemu.