23.10.2018.
Inauguracja Góry Grosza

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia odbywa się wielka zbiórka monet, pod nazwą Góra Grosza.

20 października rozpoczęła się w naszej szkole inauguracja XVI edycji tej akcji.

Gościliśmy panią Katarzynę Lipską – dyrektorkę domów dla dzieci w Krakowie oraz pana Janusza Wojtasa – członka Zarządu Poczty Polskiej – nowego partnera Góry Grosza. Podczas uroczystości odbył się pokaz w wykonaniu uczniów klas sportowych, którzy tym razem wcielili się w postać znanego bohatera komiksów oraz pokaz liczenia monet. Nasi uczniowie nie zawiedli. Każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

W tym roku akcja w szkołach i przedszkolach trwać będzie do 4 grudnia. Zbieramy dalej!!!