23.10.2018.
Korzenie jazzu
W dniu 4 grudnia w naszej szkole zagościła muzyka jazzowa.  W czasie koncertu wysłuchaliśmy znanych i mniej znanych standardów  tego gatunku muzycznego.

Wplecione między  utwory  informacje przybliżyły uczniom historię i dzieje powstania tej muzyki. Jazz – gatunek muzyczny, który powstał w początkach XX wieku na południu Stanów Zjednoczonych w Nowym Orleanie jako połączenie muzyki zachodnioafrykańskiej i europejsko-amerykańskiej. Stanowi połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej. Muzycy z zespołu The Warszaw Dixelanders zaprezentowali uczniom instrumenty, które swoimi dźwiękami najbardziej oddają charakter tej muzyki. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali kolędy,  ponieważ już niedługo święta Bożego Narodzenia!