19.06.2018.
Konkurs- skala
W dniu 1 XII 2015 w Szkole Podstawowej 26 przeprowadzono konkurs przyrodniczo-matematyczny „Matematyka, geografia – co wiesz o skalach”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V-VI. Do sprawdzenia swojej wiedzy przystąpiło 21 uczniów. Uczniowie rozwiązywali 14 zadań opartych na umiejętnościach związanych z przeliczaniem wymiarów przedmiotów w odpowiednich skalach, odległości rzeczywistych i na planie, podawaniem właściwych skal mając dane odległości rzeczywiste i na  planie. Wszystkie dzieci rozwiązywały te sama zadania. Na uwagę zasługuje fakt, iż niektóre młodsze dzieci uzyskały porównywalne wyniki z wynikami uczniów klas szóstych. Wszyscy przystępujący do konkursu  mogli uzyskać 26 punktów. Niestety nikomu nie udało się uzyskać maksymalnej punktacji, stąd nie przyznano pierwszego miejsca.

Wyniki konkursu:

Klasy szóste