18.06.2018.
Mała historia muzyki pop
8 stycznia 2016r. odbył się w naszej szkole kolejny koncert muzyczny. Tym razem wysłuchaliśmy kilkunastu przebojów muzyki popularnej polskiej i zagranicznej. Przed nami wystąpiła grupa Come Back w składzie: gitara elektryczna, gitara basowa, instrumenty klawiszowe, perkusja i śpiew.

Koncert rozpoczęto utworem Mrozu „Bo jak nie my, to kto”. Następnie zagrano trzy piosenki z repertuaru Czerwonych Gitar: „Płoną góry, płoną lasy”, „Takie ładne oczy”, „Nie zadzieraj nosa”. Potem usłyszeliśmy dwa przeboje Czesława Niemena: „Sen o Warszawie” i „Dziwny jest ten świat”. A później nastąpiło prawdziwe trzęsienie ziemi. W hali sportowej naszej szkoły pojawił się… Freddie Mercury i rozbrzmiały pierwsze dźwięki „I want to break free”. Wzbudziło to niemałą konsternację – głos ten sam, wygląd też. To Mirosław Elimer, zwycięzca telewizyjnego show „Zostań gwiazdą” i sobowtór Freddiego w jednej osobie. Kolejny utwór „We are the champions” poderwał z miejsc pierwszych słuchaczy. Atmosferę podgrzewał charyzmatyczny wykonawca i już przy „We will rock you” tańczyli i śpiewali wszyscy zebrani. Dawno nikt nie był przyjęty z takim entuzjazmem. Następny cover Queen „The show must go on” wzbudził prawdziwą euforię. Szkoda, że to koniec. Uczniowie nie chcieli opuścić sali, domagając się bisów. Ponownie usłyszeliśmy „We will rock you” i z pieśnią na ustach powróciliśmy do klas.