19.10.2018.
Dzień promocji szkoły
W sobotę 20 lutego otworzyliśmy szeroko drzwi  naszej szkoły. Dla przyszłych uczniów oraz ich rodziców zorganizowaliśmy dzień otwarty - dzień promocji .

Licznie zebranych  gości przywitał Dyrektor Paweł Prusik, który przybliżył zebranym  informacje dotyczące funkcjonowania szkoły. O pracy  świetlicy opowiedziała pani Justyna Uchrońska (wychowawczyni świetlicy), a panie Irena Pych  (pedagog szkolny) i Małgorzata Prus (psycholog) mówiły o potrzebach uczniów oraz rodziców związanych z przekraczaniem progu szkolnego.

W czasie  multimedialnej prezentacji  o naszej placówce, jej uczniach i nauczycielach, przygotowanej przez uczniów klas szóstych,  obecni uczniowie prezentowali swoje talenty i umiejętności: zespół akrobatyczny wystąpił w programie ,,Spiderman” (opiekunowie Jolanta Górska, Magdalena Hulak), uczniowie klas młodszych pokazali baśń ,,Czerwony Kapturek” w języku angielskim (opiekun  Agnieszka Migut) , a zespół gitarowy i chór szkolny umilili czas skocznymi piosenkami (opiekunowie Justyna Uchrońska, Małgorzata Dębińska-Kapsiak).

Zaproszeni goście mogli odwiedzić ,,Kawiarenkę zdrowia”, w której serwowano zdrową żywność: owocowo-warzywne sałatki, soki i przekąski. Dzieciom na stoisku plastycznym robiono kolorowe tatuaże, a ich buzie zamieniano się w śmiesznie malowane kotki, pieski, dziwaki-cudaki. Pielęgniarka mierzyła chętnym ciśnienie i sprawdzała puls, na stoiskach sportowych przeprowadzano testy sportowe. Podsumowaniem dnia był mecz siatkówki pomiędzy uczniami a nauczycielami i rodzicami.

Wszyscy mogli zwiedzić poszczególne pomieszczenia  szkoły (klasy, świetlicę, bibliotekę, sale gimnastyczne, stołówkę). Nauczyciele prezentowali pracownie i ich wyposażenie, a także odpowiadali na liczne pytania rodziców, a przyszli uczniowie mogli choć na chwile zasiąść w szkolnej ławce.