23.10.2018.
Koncert O TAŃCACH TOWARZYSKICH

Miesiąc marzec zaprowadził społeczność szkolną do krainy tańca. Występujący artyści zaprezentowali różne rodzaje tańca towarzyskiego oraz wspaniałe stroje.

Taniec towarzyski to forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku. Na początku był to taniec dla klas uprzywilejowanych, natomiast tańce ludowe pozostawiano klasom niższym. Dzięki muzyce jazz, która stała się bardzo popularna
w latach 20., doszło do wybuchu nowo wynalezionych tańców. Taniec towarzyski dzieli się na tańce standardowe (tango, quickstep, walc wiedeński i angielski, foxtrot) oraz tańce latynoamerykańskie (samba, rumba, jive, cha cha, pasadoble).

Na nietypowej „lekcji muzyki” uczniowie dowiedzieli się również, że poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów, ubiorem i muzyką. Artyści pokazali podstawowe kroki taneczne. Niektóre dzieci miały szczęście uczestniczyć w krótkiej lekcji nauki kroków. Największe uznanie wśród widzów wzbudziła samba i jive.

Kto wie, może właśnie to spotkanie okaże się początkiem nowej pasji i przygody dla któregoś dziecka?