23.10.2018.
IB w Muzeum Techniki

Ciekawe i zadowolone pierwszaki odbyły podróż w czasie podczas wycieczki do Muzeum Techniki.

Na lekcji muzealnej dzieci dowiedziały się czym ludzie podróżowali dawniej i dziś.

Od prehistorycznych czasów człowiek chciał podróżować coraz dalej i w tym celu budował maszyny i urządzenia , które ciągle udoskonalał.

Eksponaty zgromadzone na wystawie czasami wszystkich zaskakiwały, bowiem w niczym nie przypominały współczesnych środków transportu.

Śmiesznie wyglądał drewniany rower, samochód bez kierownicy, który poruszał się z prędkością 30 km/h, czy pierwszy prototyp samolotu,

którym ludzie przelecieli zaledwie kilkanaście metrów. Wszystko było tak ciekawe, że na pewno niektóre dzieci wrócą do muzeum jeszcze niejeden raz.