23.03.2019.
Talent na Miedzianej

„Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy, choć otrzymuje go tylko jednostka” – Krzysztof R. Jaśkiewicz. W naszej szkole, na ul. Miedzianej, takich jednostek jest bardzo dużo. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas prezentacji talentów. Spośród blisko pięćdziesięciu z nich, JURY (czyli nasi nauczyciele) wyłoniło finałową trzydziestkę, która zaprezentowała swoje zdolności podczas wielkiej gali.

Uroczystość była niesamowicie radosna, wspaniała i wyróżniająca. Wyróżniająca? Tak, gdyż prowadziła ją Weronika – uczennica gimnazjum, absolwentka naszej szkoły. Jest to osoba, która z niezwykłą łatwością stanęła przed ogromną publicznością i bezbłędnie ze stoickim spokojem i pięknym uśmiechem poprowadziła galę. Wercia nie bez powodu została poproszona o bycie gospodarzem imprezy. Jest to kolejny odkryty talent aktorski „miedzianej szkoły”.

Uroczystość radosna? Tak! Zajmowanie się własnym talentem daje radość, spełnienie oraz zaraża innych takim stanem. Jeśli robi się coś z pasją i zaangażowaniem, oznacza to, że pielęgnuje się swój talent. Robi się to w zgodzie ze sobą. Jest energia. Rozdaje się energię, bardzo pozytywną moc. Nasi uczniowie przekazali widowni to wszystko. U wielu gości (a było ich naprawdę sporo) można było zaobserwować uśmiech na twarzy, u niektórych łzy wzruszenia, inni mieli przysłowiową „gęsią skórkę” od panujących emocji. Każdy widz znalazł coś dla siebie. Kategorii było kilka. Obserwowaliśmy talenty sportowe, artystyczne, taneczne, plastyczne i muzyczne:

- akrobatyka sportowa: Amelia, Agata, Justyna, Blanca, Zuzia, Weronika, Julia, Ola

- śpiew (po polsku, po hiszpańsku, piosenki wojenne, piosenki o miłości): Arina, Jola, Ola, Paulina, Milena, Natalia, Arek, Janek

- recytacja wiersza:Ania

- rysunki, wycinanki: Helena, Jeremiasz

- gra na gitarze: Janek

- gra na butelkach: Sandra, Wiktoria

- karate: Adam, Hubert

- aikido: Sandra

- tenis ziemny: Janek

- taniec towarzyski: Karolina

- taniec hip hop, poping, breakdance: Jean

- disco dance: Sara

Spośród „miedzianej kuźni talentów” wybrać trzy wyróżniające występy było niesamowicie trudno. Jury, nie mogło długo dojść do porozumienia. Każdy z sędziów mógł przyznać maksymalnie 6 pkt za występ. Gdy zliczono punkty okazało się, że prawie wszyscy uczestnicy byli na jednym miejscu… na pierwszym… Nie było żadnego złego występu. Nie było żadnego słabego talentu! Wszyscy uczniowie byli wspaniali!!! I dlatego każdy Talent otrzymał wyróżnienie w postaci dyplomu podpisanego przez Olę – przewodniczącą Szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Był to gest, który oznaczał, że my uczniowie, nasza społeczność szkolna wspiera się i wspólnie dopinguje w rozwijaniu swoich pasji. Otrzymujemy również wsparcie od naszych rodziców. Nagrody rzeczowe ufundowali właśnie oni, a pani Anna, jako przewodnicząca Rady Rodziców wręczała nam upominki:

Talenty z klas 0 – III:

I miejsce, talent plastyczny – Helena

II miejsce, talent sportowy – Amelia (akrobatyka sportowa, występ na stojaczkach gimnastycznych)

III miejsce, ex aequo: talent muzyczny i sportowy – Arina, Janek

Talenty z klas IV – VI:

I miejsce, ex aequo:

- talent sportowy (akrobatyka) - Justyna, Blanca, Weronika, Zuzia, Julia, Ola

- talent taneczny (towarzyski) - Karolina

- talent muzyczny (śpiew) - Arek

II miejsce, talent muzyczny (śpiew) – Jola

III miejsce, talent sportowy (karate) – Adam, Hubert

Uroczystość wspaniała? TAK! Zakończona niespodzianką… Po rozdaniu nagród wszystkie światła zgasły i wjechał… T O R T… absolutna doskonałość smaku czekolady, którą można było odnaleźć zarówno w ciemnym, biszkopcie jak i pod postacią delikatnej polewy… Pełni smaku dodały słodkie egzotyczne owoce… Pełni szaleństwa dodały dwie race strzelające zimnym ogniem… Radość i zaskoczenie Talentów była bezcenna!

Dziękujemy za niesamowite emocje!!! ☺☺