23.03.2019.
Żeby chciało się uczyć
W dniu 08.03.2016 r., psycholog szkolny przeprowadziła  warsztaty dla rodziców  uczniów naszej placówki. Tematem przewodnim spotkania  była  istota wzmacniania motywacji dziecka w procesie edukacyjnym.

Wsparcie zdolnego ucznia jest niezbędnym czynnikiem dla rozwijania uzdolnień, kształtowania się trwałych zainteresowań. Naturalna ciekawość to motywacja, chęć poznawania i zdobywania nowych umiejętności. Zdolność dziwienia się i zadawania pytań jest atrybutem wszystkich dzieci. W założeniach pracy nauczycieli naszej placówki, posiadającej certyfikat „Warsa i Sawy” jako szkoły wspierającej uczniów zdolnych i uzdolnionych, jest postrzeganie każdego ucznia jako zdolnego. Psycholog zwróciła szczególną uwagę rodziców na różnice indywidualne w stylach pracy jako wykładni do pracy rodzica z dzieckiem z uwzględnieniem jego indywidualnych potrzeb. W ramach pedagogizacji rodziców nauczyciele i specjaliści pracujący z dziećmi wspierają rodziców i uczniów w zakresie podtrzymywania  motywacji dziecka w długim, wielowymiarowym procesie edukacyjnym.

…. „Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie – dzięki nim trudności znikają a przeszkody ulatniają się” John Quincy Adams.

Wskazówek do efektywnej pracy z dzieckiem szczególnie uważnie wysłuchali rodzice najmłodszych naszych uczniów klas pierwszych oraz wychowanków oddziałów przedszkolnych.