21.10.2018.
Ogólnopolski test trzecioklasisty

Uczniowie klasy IIIa i IIIb  14 kwietnia przystąpili do Ogólnopolskiego  Sprawdzianu  Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM. Miał on na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji .

O godz. 9.00  uczniowie przystąpili do sprawdzianu, w którym musieli zmierzyć się z pytaniami z języka polskiego i matematyki. Sprawdzał ono między innymi umiejętności  czytania ze zrozumieniem, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.

Co było na sprawdzianie? Z języka polskiego uczniowie musieli uważnie przeczytać tekst, którego bohaterem był Wojtek. Następnie odpowiadali na kilkanaście pytań dotyczących tekstu. Nie lada wyzwaniem było napisanie listu do Wojtka, w którym uczniowie mieli przekonać chłopca do zdrowego sposobu odżywiania.