19.03.2019.
Warsztaty AIESEC
W dniach 18-22 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Miedzianej 8 odbyły się warsztaty kulturowo-jezykowe ze studentami z miedzynarodowej organizacji "AIESEC". Zapraszamy  gości z całego świata już  po raz 4.  AIESEC to międzynarodowa organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która od ponad 66 lat realizuje program praktyk i wolontariatów. Warsztaty językowe zostały stworzone z myślą o młodych ludziach, którzy kierując się chęcią rozwoju szukają jak najatrakcyjniejszych sposobów na naukę.  Kierując się tą myślą powstała idea warsztatów Learn By Play, które prowadzone przez lektorów z różnych zakątków świata, mają uczyć poprzez zabawę   i rozrywkę. Z tym jakże nietypowym sposobem nauki języka przyszło się zmierzyć uczniom z Miedzianej już czwarty rok z rzędu. Na początek Nina zabrała wszystkich w pozdróż do Gruzji- kraju o wielkim sercu, gdzie tak jak w Polsce, panuje zasada "gość w dom, Bóg w dom".  Były tańce,  pierożki Chinkali oraz próba nauki gruzińskiego. Drugim gościem naszej szkoły  był Mahaveer z Indii. Dzieciakom od razu przypadł do gustu nie tylko dosyć specyficzny sposób mówienia, ale przede wszystkim charyzma młodego Hindusa, który tańczył, uczył yogi oraz chętnie uczył się jezyka polskiego.  Przez cały tydzień uczniowie poznawali tajemnice tych, bądź co bądź dosyć egzotycznych jak dla Polaków krajów. Na zakończenie warsztatów była niespodzianka. Jedna z klas szóstych przygotowała poczęstunek, który składał się z typowo polskich dań. Nie zabrakło bigosu, śledzia, ogórków kiszonych i makowca... Dzielni studenci podołali zadaniu i spróbowali wszystkiego.
W imieniu SP 26 serdecznie zachęcamy wszystkie placówki edukacyjne do skorzystania z oferty warsztatów AIESEC, dzięki którym w ciekawy sposób młodzi ludzie poznają kulturę innych nacji, a także mają szansę na doskonalenia umiejętności komunikowania się w języku angielskim.