19.01.2019.
Spotkanie z dietetykiem pt.  ZASADY ZDROWEGO ODŻYWIANIA DZIECI
W dniu 12.04.2016r. w naszej szkole  odbyło się spotkanie dla Rodziców klas I i III poświęcone: „ Zasadom Zdrowego Odżywiania”.

Prelekcja dotyczyła piramidy zdrowego żywienia ze szczególnym uwzględnieniem porcji codziennego ruchu jako podstawy do  prawidłowego  żywienia dzieci oraz prawidłowej kondycji zdrowotnej. Rodzice mogli indywidualnie porozmawiać na temat diety swoich pociech. Otrzymali wiele praktycznych informacji dotyczących komponowania posiłków, wybierania produktów, czytania etykiet oraz analizowanie umieszczonych tam informacji. Pani dietetyk stworzyła bardzo miłą atmosferę przez co rodzice uczestniczący w spotkaniu śmiało zdawali pytania, pozyskując potrzebne im   informacje. Rodzice uczniów uczęszczających do klas sportowych mieli wiele pytań na temat prawidłowego żywienia swoich sportowców oraz energetyczności posiłków , które podają swoim pociechom. Spotkanie przygotowała firma ADAM-POL ,dostawca owoców i warzyw w ramach Projektu ARR „Warzywa i owoce w szkole”