18.01.2019.
Wiwat król, wiwat naród, wiwat wszystkie stany

29 kwietnia 2016 r. w  Szkole Podstawowej nr 26 im. Mirosława Biernackiego odbył się  uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klas IV - VI po kierunkiem p. I. Cichockiej i p. Anny Kozłowskiej   przedstawili w niezwykle wzruszający sposób historię naszej ojczyzny  i przenieśli nas w XVIII wiek, kiedy to podpisano konstytucje. Przybliżyli tło historyczne oraz okoliczności, w jakich doszło do tych, tak ważnych dla naszego kraju wydarzeń.

Spektakl uświetnił występ chóru pod kierunkiem p. Małgorzaty Dębińskiej - Kapsiak, który wprowadził nas w atmosferę refleksji, a dekoracje i stroje przygotowane prze dzieci i rodziców sprawiły, że wszyscy czuliśmy się jak na wspaniałej lekcji historii.

Na zaproszenie uczniów i nauczycieli przygotowujących przedstawienie przybyli również Kombatanci ze Zgrupowania AK Chrobry II.