19.03.2019.
To już V Turniej Wolski Zerówka na medal.

W piątek 13 maja 2016 roku w nasze szkole odbył się

V Turniej Wolski „Zerówka na medal”.

W turnieju brało udział  7 reprezentacji klas „0” szkół wolskich: SP nr 139, SP nr 225, SP nr 166, SP nr 148,

SP nr 63, SP, SP nr 238 i SP nr 26.

Rywalizacja między najmłodszymi sportowcami przebiegała w atmosferze zabawy i nauki. To już piąty turniej sportowy dla „zerówek”, w którym nasi uczniowie  klas szóstych uczyli się organizować zawody sportowe dla swoich młodszych kolegów.

Współzawodnictwo przebiegało w przyjaznej atmosferze. Dzieci wykonywały ćwiczenia z olbrzymim zaangażowaniem. Biegały slalomem, pokonywały tor przeszkód, przenosiły małe materace, przechodziły tunelem, a to wszystko wykonywały w biegu na wyścigi. Jedynie rzuty do celu nie były wykonywane na czas.  Młodzi sportowcy wykazali się zdolnością  koncentracji, ogólną  sprawnością oraz umiejętnością współpracy w zespole. Mamy nadzieje, że spośród dzieci startujących w turnieju wyrosną osoby lubiące aktywność fizyczną albo nawet sportowcy, którzy będą reprezentowali nasz kraj.

Zmagania najmłodszych dzieci obserwowało liczne grono rodziców oraz dzieci najmłodszych klas szkół wolskich. Wszyscy głośno kibicowali swoim reprezentacjom. Nagrody wręczała Vice  Dyrektor SP 26 p. Beata Ciemięga.

Uczniowie najlepszych szkół  otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe: różnego rodzaju piłki i rakietki do tenisa. Wszystkie dzieci otrzymały napoje i słodycze.

Oto najlepsze szkoły:

I miejsce SP nr 26