17.01.2019.
Zielona szkoła- Olsztyn
W dniach 17-20 maja większość dzieci z klasy 5b, 5c i 6b pojechało na Aktywną Zieloną Szkołę koło Częstochowy. Wszystkie zajęcia odbywały się na powietrzu, w związku z tym uczestnicy mieli nadzieję, że nie sprawdzi się zapowiadana deszczowa prognoza pogody.

Tylko pierwszego dnia dzieci spacerowały pod pochmurnym niebem, z którego co jakiś czas pokropił drobny deszczyk. Od środy zabawa nabrała tempa. Nie tylko uczniowie, ale i kadra pedagogiczna ochoczo sprawdzała swoje umiejętności na parku linowym, pneumatycznej ścianie wspinaczkowej i podczas wspinaczki na naturalnych skałkach w terenie. Wiele zabawy i emocji wzbudziły zawody sumo oraz paintball. Warszawiacy mieli możliwość integracji z inną szkołą podczas gry terenowej oraz wspólnego karaoke przy ognisku. Wisienką na torcie były dyskoteka oraz kino z popcornem. Kto miał niedosyt  ruchu, grał w badmintona, ringo, piłkę nożną czy siatkówkę. Najwytrwalsi wraz z opiekunami zaczynali dzień od rozruchu porannego lub długiego spaceru po najbliższej okolicy. Byli i tacy, którzy ostatniego dnia poszli do kościoła na mszę o godz. 7.00, żeby podziękować za udany pobyt i sprzyjającą aurę. Ich wytrwałość została nagrodzona: mieli możliwość zapoznać się nie tylko ze sztuką baroku z połowy XVIII wieku, ale również specjalnie dla nich pan kościelny otworzył podziemia. Można było zobaczyć przez szybę w wieku trumny zmumifikowane ciało Konfederata barskiego.

Cały czas towarzyszyły nam przepiękne widoki z ruinami średniowiecznego zamku, wzniesionego na jurajskim wapiennym wzgórzu. Dzieci osobiście mogły podziwiać wspaniały widok na okolicę ze szczytu wzgórza (odsyłamy do galerii zdjęć).

Podsumowując, Zielona Szkoła to również lekcja historii, tylko w innej formie. Również j. angielski został zaliczony na karaoke lub w podczas zakupów w sklepie. Ale najwięcej odbyło się zajęć z wychowania fizycznego!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy kondycji oraz hartu ducha i zapraszamy na kolejne wojaże☺