19.10.2018.
Kuchnia południowoamerykańska w SP 26

W środę 25 maja panie kucharki ze szkolnej stołówki przygotowały dla uczniów naszej szkoły obiad kuchni południowoamerykańskiej.  Na pierwsze danie zaserwowano brazylijską zupę ziemniaczaną z kolendrą, a na drugie – danie z Peru - ryż z pieczarkami i batatami (znanymi pod nazwami: patat, kūmara lub słodki ziemniak).

W przeddzień południowoamerykańskiego obiadu w szkole pojawiły się w różnych miejscach ciekawe informacje dotyczące krajów Południowej Ameryki - Peru i Brazylii. Dzieci  były podekscytowane szukaniem ciekawostek i nowinek w różnych zakątkach naszej szkoły – zabawa przypominała podchody lub grę uliczną.  Po obiedzie każdy uczeń mógł spróbować sił w teście na temat wiedzy o tych krajach. Uczniowie klas zerowych mogli posłuchać bajki i otrzymać kolorowanki.

Mamy nadzieję, że obiad smakował uczniom, a Peru i Brazylia będą krajami bardziej znanymi zwłaszcza, że do Igrzysk w Rio pozostało niewiele dni.