19.01.2019.
Sprzątanie Świata

16 września nasza szkoła,wzorem ubiegłych lat, wzięła udział w  ,,Sprzątaniu Świata''.Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem ,,Podaj dalej...drugie życie odpadów''.

Uczniowie klas IV - VI wraz z opiekunami, wyposażeni w rękawice i worki, wyruszyli porządkować teren przy ulicach: Siennej ,Miedzianej ,Twardej ,Złotej i Platynowej. Ich młodsi koledzy z klas I -III z wychowawcami zajęli się porządkami w swoim najbliższym otoczeniu.

Na zajęciach plastycznych i technicznych powstały liczne interesujące prace nawołujące do dbania o porządek, segregowania śmieci i wrzucania ich do odpowiednich pojemników. Apelowano, by nie pozostawiać po sobie śmieci na ulicy, w parku, w lesie, nad wodą itp. W klasach trzecich został zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Drugie życie odpadów.''. Najciekawsze prace można było zobaczyć w pracowni przyrodniczej i na korytarzu przy wejściu do pracowni.