21.08.2018.
Apel o bezpieczeństwie

Zgodnie z przyjętym harmonogramem szkoły w dniu  23.09.2016 r., odbył się apel „Bezpieczeństwo 2016/2017”.

Uczniowie klasy VI b byli gospodarzami  spotkań, o godzinie 8.00 dla klas IV –VI i o godzinie 8.50 dla dzieci grup przedszkolnych oraz uczniów klas I –III. Przywitali Pana dyrektora i Panią dyrektor, gościa. Życzyli wszystkim pomyślnego i bezpiecznego roku 2016/2017. W szkole, szczególny nacisk położony jest na bezpieczeństwo uczniów oraz na wychowanie w duchu wartości. Prowadzący omówili prezentację. Przypomnieli  Szkolny System Bezpieczeństwa oparty o przywileje, zasady i konsekwencje. Studentka pedagogiki Pani Patrycja, wspomogła uczniów w prezentacji procedury resuscytacji.

Podczas apelu omówiono również zagadnienia: bezpieczna zabawa na podwórku, ograniczone zaufanie wobec nieznajomych osób, bezpieczny samodzielny pobyt w domu w tym korzystanie z Internetu.

Prowadzący przypomnieli zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Pani komisarz Joanna Malina, z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, włączyła się do apelu. Omówiła elementy przepisów ruchu drogowego w odniesieniu do pieszego, rowerzysty, pasażera oraz istotę odpowiedzialności za czyny karalne - przywłaszczenie, kradzież.

Pani Justyna Uchrońska przygotowała grupę uczniów  klas młodszych, która zaprezentowała piosenkę i układ taneczny. Publiczność włączyła się do radosnej zabawy. Po zakończeniu apelu w bardzo dobrych nastrojach wszyscy wrócili do codziennych zajęć.