19.01.2019.
Tańce rewii i musicali

7. października hala sportowa naszej szkoły zamieniła się w prawdziwy teatr muzyczny. Uczniowie mieli okazję zostać świadkami wykonanych w pięknym stylu tańców rewii i musicali. Zostały one zaprezentowane przez artystów jednego z warszawskich teatrów.

Na początku wydarzenia prowadzący przybliżył wszystkim widzom, czym jest musical. Następnie opowiedział o historii powstania pierwszego z przygotowanych występów i… parkiet zadrżał pod wpływem wykonywanej „Deszczowej piosenki”. Obserwatorzy zaprezentowanej muzycznej opowieści nagrodzili artystów gromkimi brawami. W oczekiwaniu na kolejny występ widzowie wysłuchali opowieści, będącej wstępem do kolejnych aranżacji. Podczas piątkowego wydarzenia uczniowie oraz ich opiekunowie mieli okazję zobaczyć takie tańce rewii i musicali jak: „New York, New York”, „Grease”, „Mamma mia”, „Footloose”, a także „Kankan” – taniec, który jest pierwowzorem rewii tanecznych na świecie.  Każdy występ został poprzedzony krótką historią jego powstania. Publiczność przyglądała się z zachwytem wirującym na scenie artystom, a każdy spektakl został nagrodzony głośnym aplauzem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu wydarzenia w naszej szkole.