19.01.2019.
Warsztaty w Muzeum Historii Polski
We wtorek 22 listopada klasa 6c, wraz z wychowawcą, udała się do Muzeum Historii Polski na warsztaty pt. "Konspiracja w dziejach Polski"
Podczas lekcji uczniowie klasy szóstej zapoznali się m. in. z pojęciami: "konspiracja", "państwo podziemne". Przedstawione zostały także fakty historyczne dotyczące działalności konspiracyjnej, począwszy od zaborów, aż do odzyskania przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. Oprócz wykładu musieliśmy sprostać układance oraz różnym ćwiczeniom utrwalającym poznaną w czasie zajęć wiedzę. Pani prelegent prowadząca zajęcia była pod wrażeniem znajomości historii naszych uczniów. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątki z pobytu w Muzeum Historii Polski, a także zaproszenie na miejską grę śladami Henryka Sienkiewicza, z którego na pewno wiosenną porą skorzystamy.