23.03.2019.
Urodziny naszej szkoły!!!

To naprawdę niesamowite! Nasza poczciwa, wspaniała szkoła właśnie skończyła 90 lat.

Z tej okazji przyjęła w swoich murach wyjątkowych gości. Wśród nich znaleźli się m.in. :

*Pan Stanisław Karczewski- Marszałek Senatu RP

*Pan Michał Szczerba- Poseł na Sejm RP

*Pani Małgorzata Żuber- Zielicz- Przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny m. st. Warszawy

*Pani Grażyna Orzechowska- Mikulska- zastępca Burmistrza dzielnicy Wola

*Pani Joanna Jałosińska- Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie

Mieliśmy zaszczyt powitać również: Dyrektorów przedszkoli i szkół wolskich, pracowników Dzielnicowego Biura Finansów Oświaty, pracowników Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych, przedstawicieli harcerzy, kombatantów ze Zgrupowania AK "Chrobry II", księży z parafii Św. Alojzego Orione, rodzinę patrona- Mirosława Biernackiego oraz wielu innych znamienitych gości.

Swoje życzenia z okazji tak wspaniałego jubileuszu przesłali do nas także:

- Kancelaria Prezydenta RP

- Kancelaria Sejmu

- Minister Edukacji

- Wojewoda mazowiecki

Na uroczystości były przemówienia, życzenia, a także spektakl artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły przygotowany pod kierunkiem: p. Iwony Cichockiej, p. Anny Kozłowskiej, p. Iwony Chruściel,  p. Małgorzaty Dębińskiej- Kapsiak

Niejeden z absolwentów tej "naszej staruszki" uronił łezkę zwiedzając wystawę ze zdjęciami z "dawnych lat" i kronikami szkolnymi. Nasza ukochana "jubilatka" z dumą prezentowała się w pracach uczniów, zarówno tych literackich, jak i plastycznych, stworzonych specjalnie na jej cześć.

Każdy z przybyłych gości życzył "jej" 100 lat, a my wyrażamy nadzieję, że posłuży jeszcze wielu kolejnym pokoleniom Warszawiaków.