22.06.2018.
2b na szczycie wieżowca

6 grudnia czekała na nas mikołajkowa niespodzianka - wycieczka. Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z i lustratorem książek dla dzieci panem Józefem Wilkoniem.

Atrakcją miało być też miejsce spotkania  - apartamentowiec Żagiel przy Złotej 44, który jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Unii Europejskiej. Nie wiedzieliśmy, że to miejsce znajdować się będzie dokładniej  na 50. piętrze. Widoki po wjeździe na górę zapierały dech w piersiach.

Byliśmy na poziomie zegara PKiN! Panorama stolicy oczarowała nas. Widzieliśmy nawet salę gimnastyczną naszej szkoły. Podziwialiśmy wijącą się niby wąż Wisłę, Stadion Narodowy, wszystkie ulice, place, budynki.

W sali kinowej obejrzeliśmy film ,,Epoka lodowcowa", a następnie udaliśmy się na warsztaty plastyczne, które prowadził pan Wilkoń. Tematem prac był podwodny świat opisany w jego najnowszej książce dla dzieci ,,Rybak na dnie morza". Zabraliśmy się ochoczo do pracy, a malowanie sprawiło nam wiele radości. Pan Wilkoń pochwalił naszą kreatywność i odwagę w interpretacji tematu. Pamiątką ze spotkania pozostanie dedykacja w książce. To nie był koniec niespodzianek, przy wyjściu czekały na nas jeszcze upominki od św. Mikołaja. Dziękujemy!