23.10.2018.
GALA PODSUMOWUJĄCA 100-LECIE STOŁECZNOŚCI WOLI W OŚWIACIE.

W dniu 8 grudnia klasa 4a jako jedyna reprezentowała naszą szkołę na wyżej wymienionej gali. Na uwagę zasługuje fakt, że klasa wywalczyła sobie ten zaszczyt zwyciężając w konkursie klas IV-VI, w którym pod uwagę były brane oceny oraz frekwencja. Zaproszenie otrzymała również Weronika Von Lonski z klasy 6c, która otrzymała nagrodę burmistrza za swoje zaangażowanie i współpracę ze Zgrupowaniem Chrobry II AK.

Na program uroczystości składały się przemówienia zaproszonych władz, występy dzieci, był czas na wręczanie nagród dla uzdolnionych dzieci z naszej dzielnicy. Można było podziwiać galerię zdjęć „starej” i współczesnej Woli. Jednak cała 4a czekała na występ gwiazdy Natalii Szroeder, która ich absolutnie nie zawiodła. Dzieci nie wytrzymały na trybunach; wraz z opiekunem musiały znaleźć się jak najbliżej sceny. Muzyka je poniosła, nie tylko śpiewały i tańczyły, niektórzy wplatali elementy akrobatyczne, czym wzbudzali zainteresowanie pozostałych uczestników.

Na koniec wszyscy zdobyli autografy piosenkarki, większość na przedramionach☺ Zgodnie stwierdzili, że nie będą korzystać z kąpieli wodnej. Co niektórzy dotrzymali słowa, ponieważ następnego dnia dumnie obnosili się z autografami po szkole.

Podsumowaniem miło spędzonego czasu była słodka niespodzianka: pączki oraz cukierki. Tu również nie było opamiętania, nikt nie patrzył na kalorie tylko uzupełniał zapasy energii zużyte podczas koncertu.