18.06.2018.
Jasełka

22 grudnia odbyły się nietypowe Jasełka przygotowane przez s. Ewę Orzechowską przy współpracy z p. Krystyną Matuszewską oraz P. Małgorzaty Eciak i P. Justyny ze świetlicy, które wykonały dekorację sali.

"Odkrywamy sens Uroczystości Bożego Narodzenia" - to tytuł Jasełek, autorstwa s. Ewy Orzechowskiej.

Aktorami byli uczniowie klasy III b oraz ich pani Wychowawczyni. Gościnnie wystąpiła Jagoda Kubiak i Helenka Szelachowska z klasy III a, które w ciągu jednego dniai nauczyły się roli w zastępstwie chorych "aktorów".

Przed treningiem dzieci dekorują choinkę w swojej sali. Przy okazji rozmawiają o świętach Bożego Narodzenia i sensie wiary w Boga, który stał się Człowiekiem. podczas tej rozmowy doświadczają objawienia św. Jana Pawła II, św. Matki Teresy z Kalkuty i patrona szkoły Mirosława Biernackiego, którzy tłumaczą dzieciom sens i potrzebę wiary. Dzieci widzą także świętą Rodzinę i dowiadują się od Matki Bożej i św. Józefa, że w Święta Bożego Narodzenia najważniejsza jest Msza św. i modlitwa, przez które każde z dzieci może pomagać Panu Jezusowi budować dobro a pokonywać zło. Dowiedziały się także, że Pan Bóg po to stał się Człowiekiem, aby każdy człowiek mógł stać się taki jak ON.

Zapraszamy do obejrzenia Jasełek https://web.facebook.com/sisterEwa/?fref=ts