18.08.2018.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowano dni Bezpiecznego Internetu. Finałem był występ uczniów klasy 6c w przedstawieniu pt. "Nie daj się wciągnąć"
Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej, a jego celem jest uświadamianie młodych ludzi, a także ich rodziców, jakie zagrożenie niesie ze sobą korzystanie z sieci w niewłaściwy sposób.

W ramach dni bezpiecznego Internetu uczniowie klas szóstych brali udział w warsztatach dt. wizerunku w sieci. Dzięki fundacji Nowoczesna Polska oraz stowarzyszeniu Cybernauci, mogliśmy przybliżyć uczniom zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania własnego wizerunku w Internecie.

Ponad to Pani Izabela Meyza, prowadząca zajęcia, przeprowadziła krótką prelekcję dla rodziców, na której dyskutowana m. in na temat jak chronić własne dziecko przed cyberprzestęczością.

Na zakończenie obchodów, klasa 6c wraz z wychowawcą i nauczycielem zajęć komputerowych p. Rafałem Tyburskim zaprezentowała się w przedstawieniu pt. "Nie daj się wciągnąć"- z którego społeczność szkolna wyciągnęła wiele przydatnych wniosków dotyczących codziennego używania komputera.