23.10.2018.
Japan Week na Woli
W ramach obchodów Tygodnia Kultury Japońskiej w Warszawie, w naszej szkole odbył się koncert inauguracyjny...

Goście z Japonii zagrali na oryginalnych instrumentach strunowych - taisho koto genyo kai. Taisho to oryginalny japoński instrument strunowy, wymyślony ponad 90 lat temu. Charakteryzuje się specyficznymi właściwościami, które wywarły wpływ na różne gatunki muzyki światowej. Grupa ta zaprezentowała specjalny repertuar.

Na tym szczególnym koncercie zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele władz oświatowych m. st. Warszawy: Alicja Ziarnik Naczelnik Wydziału Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Biurze Edukacji Urzędu m. st. Warszawy, Mariola Zielińska Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wola, Renata Piekut Dyrektor DBFO - Wola, Barbara Zylm Przewodnicząca Związku Zawodowego "Solidarność" oraz zaprzyjaźnieni dyrektorzy wolskich placówek oświatowych.

Impreza skierowana była do dzieci i to dla nich goście z Japonii ufundowali pamiątkowe nagrody za udział w wielu konkursach i zajęciach warsztatowych, m.in. gry na harfie, nauki tańca japońskiego. Uczniowie otrzymali w prezencie kolorowe kimona i opaski na głowy z logo imprezy.

Po koncercie Japończycy zaproszeni zostali do obejrzenia całej szkoły, szczególną uwagę zwrócili na pamiątki powstańcze i historię szkoły osadzoną w realiach Powstania Warszawskiego 1944. Dzieci obdarowały gości okolicznościowymi koszyczkami origami. Odbyła się również degustacja potraw kuchni polskiej - żuru i sernika - przygotowanych na specjalne życzenie gości Kraju Kwitnącej Wiśni.