23.01.2019.
WYCIECZKA DO PARKU MINIATUR KLASY 6A

5 kwietnia 2017 r. odbyła się wycieczka do Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego. W wycieczce udział brała klasa 6A oraz opiekunowie – p. Irena Pych i p. Anna Celej. Celem wyprawy było poznanie zabudowy i atmosfery ulic przedwojennej Warszawy.

Park Miniatur mieści się przy ul. Senatorskiej 38 w Warszawie, w budynku dawnego banku, który uniknął zniszczenia w czasie II wojny światowej. Ekspozycja obejmuje wystawę 10 miniatur budynków z XVIII i XIX wieku, które zniknęły z krajobrazu Warszawy lub zmieniły swoją formę. Mieliśmy okazję oglądać m. in. jak dawniej wyglądała rezydencjonalna kamienica Granzowa z 1880 r., Pałac Kronenberga, Pałac Saski czy Pałac Karasia.

Miniatury opracowano w skali 1:25 wraz z najdrobniejszymi szczegółami wystroju architektonicznego oraz licznymi elementami otoczenia właściwymi epoce.

Podczas bardzo interesującej  wizyty w Parku Miniatur na chwilę przenieśliśmy się do czasów świetności przedstawianych obiektów,  dowiedzieliśmy się jak powstają miniatury oraz poznaliśmy tło historyczne prezentowanych eksponatów.

Zuzanna Płatek i Pola Skrzek

 


Reklama:klimatyzacja