19.03.2019.
SZKOLNE OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI
W ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy 6A, pod opieką p. Anny Celej przygotowali przedstawienie, zatytułowane „Jaś i Małgosia – wersja ekologiczna”.

Zagadnienia poruszane w przedstawieniu przypomniały wszystkim uczniom w jaki sposób każdy człowiek może dbać o czystość i dobro naszej planety, czym jest recykling oraz jakie są źródła zanieczyszczeń przyrody. Tym krótkim przedstawieniem opowiedzieliśmy także jaka idea przyświecała pomysłodawcy Światowego Dnia Ziemi – John’emu McConnell.

W atmosferze ekologicznej refleksji rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Przyrodniczy, którego temat był zbieżny z hasłem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi - „Bliżej natury”. Pracą, króra w szczególny sposób wyróżniła się spośród innych, była przestrzenna prezentacja plastyczna wykonana przez Justynkę Jurgiewicz z klasy 4A. Pracę można oglądać do końca miesiąca przy pracowni przyrodniczej. 4 czerwca 2017 r. na Polach Mokotowskich w Warszawie organizowane są oficjalne obchody Dnia Ziemi w Warszawie. Będzie wiele ciekawych atrakcji - konkursy, sympozja oraz dobra zabawa. Zapraszamy.