18.01.2019.
Wiwat 3 maja !

28 kwietnia 2017 r. w  Szkole Podstawowej nr 26 im. Mirosława Biernackiego odbył się  uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klas IV - VI po kierunkiem p. I. Cichockiej i p. Anny Kozłowskiej przenieśli nas do XVIII wiek,  kiedy to po dokonanym przez sąsiadów I rozbiorze Polski, nasi przodkowie podjęli próbę reformy naszego kraju – czego przykładem była niewątpliwie uchwalona Konstytucja 3-go Maja. Przybliżyli tło historyczne oraz okoliczności, w jakich doszło do tych, tak ważnych dla naszego kraju wydarzeń.

Przedstawienie było barwne, nie tylko dzięki przepięknym strojom, ale głównie, dzięki aktorom i ich zaangażowaniu.

Spektakl uświetnił występ chóru pod kierunkiem p. Małgorzaty Dębińskiej - Kapsiak, który wprowadził nas w atmosferę refleksji, a dekoracje przygotowane przez  p. A. Górecką sprawiły, że wszyscy czuliśmy się jak na wspaniałej żywej lekcji historii.

Na zaproszenie uczniów i nauczycieli przygotowujących przedstawienie przybyli również Kombatanci ze Zgrupowania AK Chrobry II.