19.01.2019.
Zerówka na medal

W środę 10 maja 2017 roku w nasze szkole odbył się VI Turniej Wolski „Zerówka na medal”.

Tym razem w turnieju brało udział  9 reprezentacji klas „0” szkół wolskich: SP nr 25, SP nr 139, SP nr 225, SP nr166, SP nr 148, SP nr 63, SP nr 236, SP, SP nr 238 i SP nr 26.

Rywalizacja między najmłodszymi sportowcami przebiegała w atmosferze zabawy i nauki. To już szósty turniej sportowy dla „zerówek”, w którym nasi uczniowie  klas szóstych uczyli się organizować zawody sportowe dla swoich młodszych kolegów.

Współzawodnictwo przebiegało w przyjaznej atmosferze. Dzieci i rodzice mogli doświadczyć bezpośrednio jak wielkie emocje wzbudza sportowa rywalizacja. Wszyscy zawodnicy wykonywali ćwiczenia z olbrzymim zaangażowaniem. Biegali slalomem, pokonywali tor przeszkód, przenosili małe materace, przechodzili tunelem, a to wszystko wykonywali w biegu na wyścigi. Jedynie rzuty do celu nie były wykonywane na czas.  Młodzi sportowcy wykazali się zdolnością  koncentracji, ogólną  sprawnością oraz umiejętnością współpracy w zespole. Mamy nadzieje, że spośród dzieci startujących w turnieju wyrosną osoby aktywne ruchowo, a przede wszystkim lubiące dobrą zabawę w duchu fair play..

Zmagania najmłodszych dzieci obserwowało liczne grono rodziców oraz dzieci najmłodszych klas szkół wolskich. Wszyscy głośno kibicowali swoim reprezentacjom. Uczniowie najlepszych szkół  otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe: różnego rodzaju piłki i kolorowe plecaki. Wszystkie dzieci otrzymały napoje i słodycze.

Oto najlepsze szkoły:

I miejsce SP nr 148