23.10.2018.
Egzamin na kartę rowerową
W dniu 22 maja większość dzieci z klas czwartych zdawała egzamin na kartę rowerową. Warunki były wymarzone: ładna pogoda i super przygotowane Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Sołtyka (odsyłam do galerii zdjęć).

Niestety tylko niewielu tego dnia mogło cieszyć się z pozytywnego wyniku egzaminu☹ Najpierw odbył się test z teorii, po którym pięć osób zakwalifikowało się na egzamin praktyczny. Ostatecznie umiejętność jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego zdały cztery osoby: dwóch chłopców i dwie dziewczynki z klasy 4a.

Mimo niepowodzenia humory dzieciom dopisywały. Zgodnie stwierdziliśmy, że na takim egzaminie nie może być taryfy ulgowej. Tam gdzie chodzi o nasze bezpieczeństwo, każdy uczestnik ruchu drogowego powinien dokładnie znać przepisy i mieć wprawę w jeździe rowerem.

Zachęcamy wszystkie dzieci do BEZPŁATNYCH jazd w Miasteczku Ruchu Drogowego, gdzie w każdą sobotę można poćwiczyć w godz. 10.00-18.00. Na miejscu udostępniane są rowery oraz kaski.