23.03.2019.
Warszawski konkurs historyczny ,,Echa insurekcji kościuszkowskie w stolicy

Uczniowie klasy 6 b drużyna w składzie: Dominik Kos i Jan Nowakowski zdobyli   I miejsce w warszawskim konkursie historycznym ,,Echa insurekcji kościuszkowskiej  w stolicy” organizowanym przez WCiES. Ponadto uczennice z klasy 6 c w składzie: Jolanta Zakrzewska, Ksenia Juszkiewicz i Żaneta Kapuścińska zajęły w tym konkursie III miejsce.

Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy o powstaniu kościuszkowskim.

W następnym etapie uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej- śladami insurekcji kościuszkowskiej w stolicy. Trasa wiodła od Muzeum Katyńskiego przez Park Traugutta, Nowe i Stare Miasto aż na dziedziniec Zamku Królewskiego. Podczas gry należało rozwiązać karty pracy i odnaleźć wskazówki potrzebne do osiągnięcia kolejnego etapu gry.

Zwycięskie drużyny w nagrodę wybrały się na rejs po Wiśle- statkiem z XIX wieku.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.