23.10.2018.
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
W piątek, 15 września 2017 roku, po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. W tym dniu, wszystkie dzieci do szkoły przyszły ubrane w kropki. Jedne miały kropeczkowe ubrania, a inne ponaklejane kropki z kolorowego papieru

Każdy temat lekcji tego dnia nawiązywał do kropki, która towarzyszy ludziom, od zawsze i wszędzie. W temat kropkowej idei wprowadził uczniów film o Vashti – dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, swoje możliwości i odkryła swój talent. Po krótkiej rozmowie na temat treści opowiadania dzieci samodzielnie stworzyły „kropkowe obrazki”, rozmawiały o swoich talentach, pasjach, zdolnościach.

Dzień Kropki to okazja na dokonanie refleksji jak wiele może zmienić jedno słowo czy gest. Jak ważne jest, by dziecko miało poczucie swojej wyjątkowości, posiadania talentu, bycia ważnym. Zapewniając mu wiarę w swoje możliwości, wskazując sposoby odkrywania siebie, dając mu poczucie bycia ważnym, utalentowanym, wyjątkowym, sprawiając, by miało odwagę wierzyć w siebie i swoje umiejętności.