21.08.2018.
Bezpieczeństwo 2017/2018
Uczniowie klas IV-VII o godzinie 8.05 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III o godzinie 8.50 wzięli udział w apelach przypominających o bezpiecznych zachowaniach w szkole, w domu oraz na ulicy.

Zespół do spraw pomocy psychologiczno-pedagogicznej przypomniał, że w szkole, szczególny nacisk położony jest na bezpieczeństwo uczniów oraz na wychowanie w duchu wartości. Prowadzący omówili prezentację. Przypomnieli o Szkolnym Systemie Bezpieczeństwa opartym o przywileje, zasady i konsekwencje. Pan dyrektor  włączył się do dialogu z uczniami na temat postaw.

Podczas apelu omówiono również zagadnienia: bezpieczna zabawa na podwórku, ograniczone zaufanie wobec nieznajomych osób, bezpieczne samodzielne podróżowanie, bezpieczny pobyt w domu w tym korzystanie z Internetu.

Przypomniano elementy przepisów ruchu drogowego w odniesieniu do pieszego (elementy odblaskowe), rowerzysty, pasażera oraz odpowiedzialność za czyny karalne - przywłaszczenie, kradzież.

Grupa uczennic  klasy Va, zaprezentowała układ taneczny. Publiczność włączyła się do radosnej zabawy. Po zakończeniu apelu w bardzo dobrych nastrojach wszyscy wrócili do codziennych zajęć.

Życzymy wszystkim pomyślnego i bezpiecznego roku szkolnego 2017/2018.