22.10.2018.
Mitologiczny kod Wilanowa
3.10. 2017 r. uczniowie klasy V b i VI b uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie o tajemniczym tytule ,,Mitologiczny kod Wilanowa”.

By odczytać znaczenia dawnych obrazów i rzeźb, dzieci musiały uzbroić się w mitologiczny kod. Ten, kto go opanował, nie tylko odkrywał treści zawarte w dekoracji pałacu w Wilanowie, ale też był w stanie zrozumieć europejską sztukę nowożytną. Wnętrza pałacu obfitujące w dzieła o tematyce mitologicznej dają możliwość zastosowania mitologii w praktyce. Atrybuty mitycznych bóstw i bogów pozwoliły uczniom właściwie zidentyfikować postaci przedstawione na wilanowskich obrazach. Dlaczego Jan III na wielu portretach jest przedstawiony w antykizującej zbroi? Jakie starożytne dzieła można było znaleźć w bibliotece królewskiej?  Uczniowie wspólnie znaleźli odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Poznali także ulubioną, starożytną baśń króla – opowieść o miłości Amora i Psyche.